Ferrochrome Karbon Tinggi dan Tempatnya dalam Campuran Caj
Ferrochrome karbon tinggi ialah unit kromium kuda kerja untuk pengeluaran keluli tahan karat dan aloi. Ia dihasilkan dalam relau arka terendam daripada bijih kromit, kuarza dan kok, dan ia menghantar kromium kepada cair pada kos terendah bagi setiap unit yang terkandung bagi mana-mana pembawa kromium. Pertukaran-adalah karbon: gred karbon 7.5% menambah karbon bersama-sama kromium, jadi ia biasanya dicas ke dalam relau atau penukar lebih awal, di mana penyahkarbonan masih boleh berlaku, manakala gred karbon rendah dikhaskan untuk pemangkasan akhir.
Penamaan gred mengikut standard ferokrom nasional GB/T 5683, yang melabelkan setiap gred dengan kandungan kromium nominal dan kandungan karbon maksimumnya. Oleh itu, sebutan FeCr50C7.5 menerangkan ferokrom yang membawa kira-kira 50% kromium dengan kandungan karbon maksimum 7.5%, gred yang mendominasi tinjauan harga ini.
Petikan Arus Perdana mengikut Wilayah
Sebut harga untuk ferochrome karbon tinggi FeCr50C7.5 telah ditinjau di seluruh wilayah pengeluaran dan perdagangan utama China. Kedua-dua sebut harga arus perdana dan harga transaksi arus perdana dinyatakan dalam yuan setiap tan dan termasuk cukai; lajur perubahan adalah rata di setiap rantau pada tarikh tinjauan.
| Gred | Wilayah | Sebut harga arus perdana (yuan/tan) | Transaksi arus perdana (yuan/tan) |
|---|---|---|---|
| FeCr50C7.5 | Mongolia Dalam | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Shanxi | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Shaanxi | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Sichuan | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Guizhou | 8,300 - 8,400 | 8,250 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Qinghai | 8,300 - 8,400 | 8,250 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Liaoning | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Jilin | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Hunan | 8,350 - 8,400 | 8,300 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Henan | 8,400 - 8,500 | 8,350 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Guangxi | 8,400 - 8,500 | 8,350 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Tianjin | 8,450 - 8,550 | 8,400 - 8,500 |
| FeCr50C7.5 | Shandong | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Jiangsu | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Zhejiang | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Shanghai | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
Apa yang Diceritakan oleh Penyebaran Serantau kepada Pembeli
Tinjauan ini merangkumi julat 400 yuan daripada sebut harga terendah di Inner Mongolia, Shanxi dan Shaanxi kepada yang tertinggi di Shandong, Jiangsu, Zhejiang dan Shanghai. Dua kesan menerangkan hampir semua penyebaran itu.
Kos kuasa dan kok:kawasan penghasil kos-paling rendah terletak berhampiran dengan elektrik murah dan kok tempatan, di mana kapasiti relau tertumpu.
Pengangkutan dan pengedaran:hab perdagangan pantai dan timur menambah kos pengangkutan dan inventori pedalaman, dan harganya berbanding permintaan yang dihantar daripada kilang tahan karat dan bukannya berbanding pengeluaran tempatan.
Selang urus niaga:harga urus niaga menjejaki petikan dengan rapat di kebanyakan wilayah, tetapi di beberapa kawasan, harga urus niaga berada di dalam jalur yang lebih sempit, yang menunjukkan bahawa penjual menyerap perbezaan untuk memastikan volum bergerak.
Pembeli yang mempunyai logistik yang fleksibel selalunya boleh menutup jurang dengan mendapatkan sumber dari -rantau pengeluar kos rendah dan mengatur pengangkutan mereka sendiri, dengan syarat bahan itu memenuhi pecahan saiz dan kimia yang diperlukan oleh relau.
Komposisi Gred Ferrochrome
Ferrochrome didagangkan dengan analisis kimia yang diperakui. Jadual di bawah menyenaraikan gred karbon rendah yang diterbitkan bersama harga karbon tinggi dalam tinjauan ini, bersama-sama dengan siling kekotoran biasa yang digunakan untuk keluarga. Kromium ditentukan sebagai minimum dan karbon, silikon, fosforus dan sulfur sebagai maksimum.
| Gred | Cr (min, %) | C (maks, %) | Si (maks, %) | P (maks, %) | S (maks, %) |
|---|---|---|---|---|---|
| LC-Cr65V3 | 65.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V6 | 65.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V10 | 65.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V3 | 60.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V6 | 60.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V10 | 60.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D25 | 60.0 | 0.25 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D50 | 60.0 | 0.50 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
Ferrochrome karbon rendah digunakan untuk kemasan kromium akhir dalam keluli tahan karat dan -tahan haba, di mana had karbon gred siap terlalu ketat untuk menerima penambahan karbon tinggi. Ferrochrome karbon tinggi, sebaliknya, dicaj sebelum atau semasa lebur, di mana karbon yang dimasukkannya boleh dialihkan dalam langkah penapisan seterusnya.
Saiz dan Mata Penghantaran
Suapan relau biasanya dibekalkan dalam pecahan ketul, dengan julat saiz 10 mm hingga 60 mm adalah yang paling banyak didagangkan, dan denda sama ada dikecualikan atau dibriket. Ketekalan saiz penting sama seperti kimia dalam relau arka terendam, kerana cas yang tidak seimbang mengubah kebolehtelapan beban dan boleh mengganggu kedudukan elektrod. Untuk amalan penukar atau AOD, taburan saiz mempengaruhi masa pembubaran dan kebolehramalan pemulihan kromium.
Soalan Lazim
S: Apakah maksud FeCr50C7.5?
Ia menetapkan ferrochrome karbon tinggi dengan kandungan kromium nominal kira-kira 50% dan kandungan karbon maksimum 7.5%, gred caj standard untuk lebur keluli tahan karat.
S: Mengapakah harga berbeza antara satu wilayah China dengan wilayah lain?
Kos elektrik, harga kok tempatan, kepekatan relau, pengangkutan darat dan tahap permintaan tahan karat tempatan bersama-sama menerangkan penyebaran 400 yuan antara wilayah termurah dan tersayang.
S: Adakah ferokrom karbon tinggi atau rendah karbon digunakan dalam keluli tahan karat?
Kedua-duanya. Gred karbon tinggi dicaj awal di mana karbon masih boleh dialih keluar, manakala gred karbon rendah ditambah untuk pemangkasan kromium akhir pada-panas karbon yang ketat.
S: Apakah pecahan saiz yang biasanya dibekalkan?
Pecahan ketulan 10 mm hingga 60 mm ialah saiz dagangan yang paling biasa untuk pengecasan relau, dengan pecahan lain tersedia atas permintaan.
S: Adakah harga urus niaga dalam firma tinjauan ini urus niaga?
Ia adalah rujukan transaksi arus perdana yang dikumpul untuk panduan. Penyelesaian sebenar bergantung pada volum, analisis kromium dan karbon, pecahan saiz, terma pembungkusan dan penghantaran.
S: Apakah pensijilan yang perlu disertakan dengan penghantaran?
Sijil kelompok yang menyatakan kromium, karbon, silikon, fosforus dan sulfur untuk tuangan, dengan nombor kelompok yang boleh dikesan, berat bersih dan tarikh pengeluaran.

